fbpx

TROAS

Kategori: Kuvars
Menşei: Türkiye
Kullanım Alanı: İç Mekan
Hizmet Alanları: Basamak Döşeme | Kaplama | Mutfak Tezgahı
Ebatlar: Plaka
Kalınlık: 2 cm
Yüzey İşlem: Cilalı

Yoğunluk (Gr/cm3): 2,39
Özgül Ağırlık (Gr/cm3): 2130
Basınç Direnci: 65 MPa
Eğilme Direnci (KGF/CM2): 364 MPa
Gözeneklilik (%): 0,03

Çeşitli alanlarda karşınıza çıkabilecek kaliteli bir mermer modeli tundra mermerlerdir. Mutfaklar, banyolar gibi iç yüzeylerin yanı sıra dış mekanlardaki yüzeylerde cephe kaplamalarında da sık sık bu mermer modeli ile karşılaşırsınız. Menşei yerli olan tundra mermeri, sağlam yapısı sayesinde kolaylıkla kırılmaz. Bundan dolayı da iç mekanlarda kullanıldığı kadar dış mekanlarda da severek tercih edilir. Özellikle basamaklarda ve döşeme uygulamalarında bu mermer modelinin sıklıkla kullanıldığına şahit olursunuz. Bunun yanında küpeşte alanlarda, denizlik uygulamalarda da tundra mermeri kullanıma uygundur.

1.2 cm, 2 cm ve 3 cm kalınlıklarında hazırlanabilen bu model, özel ebatlarda 30*60 ve 60*60 şeklinde plakalar halinde satışa çıkar. Standart cilalama, fırçalama ve honlama uygulamaları yüzeyine uygundur. Bundan dolayı da canlı bir görünümü mekanlarınıza sağlar. Basamaklarda da kolay bir şekilde kullanılabilecek bu mermer modeli ile seleksiyon mümkündür. Hareketlenmeyen rengi ve dokusu sayesinde kolay bir şekilde kaplanan alanlara uyum sağlar. Bundan dolayı da cephe kaplamalarında önemli bir yeri olan mermer çeşitlerindendir.

Kolay kırılmayan dayanıklı yapısı ile tundra mermeri, dış mekanlarda sık sık karşınıza çıkan bir mermer çeşididir. Bu bakımdan bina girişlerinden tutun da çeşitli cephelerin kaplamalarında pratik bir şekilde kullanıma uygundur.

ÖRNEK UYGULAMALAR

2021 © KARASU Mermer. Tüm Hakları Saklıdır.
Coding by Kenan AFSAR